ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز

واشر پاکتی PTFE

واشر پاکتی PTFE چیست؟

واشرها نقش مهم و موثری در صنایع مختلف ایفا می کنند. یکی از انواع واشرهای پرکاربرد که به دلیل داشتن مشخصه های منحصر به فرد به جایگاه ویژه ای در صنایع دست پیدا کرده است، واشر پاکتی PTFE، واشر پاکتی ptfe یا ptfe enveloped gasket می باشد.

واشر میانی معمولا از جنس فلز یا کلینگریت است. این قطعه، اتصال میان دو سطح یا بین پیچ و مهره ها را استحکام بخشیده و به آب ایندی آن کمک بسزایی خواهد کرد. ایندی آن کمک بسزایی خواهد کرد.

 

ptfe مخف پلی تترافلورواتیلن بوده و از خواص و شیمیایی ویژه ای می باشد. اینمر در صنایع مانند پتروشیمی، صنایع غذایی و پلی دارو و نفت و گاز عملکرد خوبی از خود نشان داده است. واشر پاکتی PTFE نیز از این پلیمر تولید شده است. این واشر از جمله وشرهای غیرفلزی و نسوز است که در مواد شیمیایی، اسیدی و حلال ها، مقاومت خوبی را از خود به نمایش می گذارد.

نقاط ضعفی که در واشرهایی چون گسکت تفلونی وجود دارد، آسیب پذیری آنها در محیط های پرفشار یا در سرده با جریان سیالات می باشد. به کمک روکش های PTFE پلاستیکی که بر روی این واشرها کشیده می شود، تا حد زیادی جلوی این مخرب گرفته خواهد شد.

در ادامه قصد داریم در کاربردها و مشخصه های واشر پاکتی PTFE اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهید. پس در صورت با ما تا انتها همراه شوید.

گسکت پاکت PTFE

واشر پاکتی PTFE و کاربرد آن

ptfe enveloped gasket چه کاربردهایی دارد؟

واشر پاکتی تفلون در صنایع الکترونیکی از جمله صنعت برق، صنایع غذایی، آشامیدنی، دارویی و بهداشتی، در آزمایشگاه ها و لابراتوارهای دارویی و در صنایع پتروشیمی و تولید مواد شیمیایی برای کاربرد می باشد. این محصول در آب بندی موتورهای الکتریکی و برقی، موتور آب و کف کش ها و همچنین برای قطعات مقاوم سازی و وسایل برقی و ترانسفورماتور ها در برابر حرارت، سایش یا نفوذ مواد شیمیایی مخرب مورد استفاده قرار می گیرد. از واشر پاکتی ptfe همچنین در ساخت مهر و مومیایی استفاده می شود که برای افزایش طول عمر ابزار و لوازم الکتریکی کارایی دارند.

واشر پاکتی PTFE در آب بندی و استحکام لوله های انتقال مواد شیمیایی نیز کارایی دارد چرا که این محصول در معرض سیالات خورنده، اسیدی و قلیایی و همچنین در دما و فشار زیاد از خود مقاومت خوبی نشان می دهد.

آشنایی با مشخص های واشر تفلونی پاکتی

واشر روکش PTFE

ویژگی های واشر پاکتی PTFE یا واشر پاکتی تفلون در موارد زیر خلاصه می شوند:

  • داشتن ذوب بالا و تحمل حرارت در محدوده نقطه دمایی 200- تا 250 درجه سانتیگراد
  • مقاومت بالا و عدم واکنش در برابر مواد شیمیایی، اسیدها و دیگر حلال ها
  • واشری نسوز با ضریب اصطکاک پایین و داشتنت ضد سایش
  • جریان عایق الکتریسیته و داشتن ویژگیت دی الکتریکی بالا
  • مقاوم در برابر نفوذ گازها
  • مقاوم در برابر عوامل جوی، محیطی و اشعه فرابنفش خورشید
  • مقاوم در برابر کشش، ضربه و فشار
  • مقاوم در برابر پارگی و تغییر شکل
  • دارای لایه محافظ از جنس پلاستیک
  • داشتن خاصیت ضد چسبندگی و پذیرشی بالا

جهت مشاوره و استعلام قیمت می توانید با مجموعه مهرگان نسوز در ارتباط باشید.